Dolar 32,8221
Euro 35,1421
Altın 2.449,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29 °C
Az Bulutlu

Topraksız Tarım Danışmanlığı

Topraksız tarım günümüz tarım dünyasında çığır açan ve tarımı teknoloji ve bilimle buluşturan birim alandan yüksek ürün ve minimum maliyet sağlaması açısından yatırım maliyetlerinin hızlı dönüşünün sağlandığı bir yapı olması açısından tüm yatırımcıların gözde olan ve ülkemizde son 10 yılda ciddi bir atılım yapan bir alandır. Yatırımcıların ise yatırımlarının karşılığını alması sonrası pek çok diğer bu konuya ilgili şirketlerin hızlı bir şekilde bu alanda yatırım faaliyetlerine girdiği ülkemizde kurulumdan üretim sürecine ve sonrasında ise yurtdışı pazarına ürünlerin taşınması noktasında tarım sektöründe ülkemiz ciddi bir tecrübe edindiği gibi dünya’da ise mevcut potansiyeliyle gelecekte bir numara olma hedefini barındırmaktadır.

Topraksız tarım yatırımında önemli olan ilk adım ise hedeflenen ürün grubudur. Bu ürün grubu pazar ve satış hedefleri ve mevcut sermaye ile irdelenerek belirlenir. Topraksız tarımda her ürün grubuna göre farklı sera yatırımı ve üretim tekniği uygulanmaktadır. Çünkü topraksız tarım tek bir üretim tekniğinden ibaret değildir. Sitemizde rehber niteliğinde teknik bilgilere ulaşabilirsiniz. örneğin topraksız tarım nedir yazımıza tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ancak eğer bu noktada danışmanlık almak ve bilgi almak istersenizde bize iletişim bilgilerimizde irtibatta kurabilir ve alanın uzman mühendislerimiz tarafından sizlere danışmanlık hizmeti sağlayabiliriz.

Topraksız tarımda sizlere sunulabilecek danışmanlıklar şu şekilde olabilir.

Topraksız tarım Sera fizibilite raporu

Bu rapor ile sizler, yapacagınız yatırım kalemlerini, bu kalemlerin güncel maliyetini ve bu maliyetle üretim sonucunda tahmini olarak yatırım sürecinde gerekli finanman ihtiyacı ve sonrasında bu yatırımın tahmini amortisman süreci gibi teknik bilgiler edinebilirsiniz. Bu rapor sizlere yatırımın çeşitli desteklemeler sürecinde de yardımı olacaktır.

Yer ve bölge belirlenmesi

sera kurulum ve mühendislik

kuşkusuz bir yatırımın en önemli şeyi yapılacağı konumdur. Bu konumun gelecekte değiştirmek imkansıza yakın oldugu için en başında doğru bir lokasyonda başlamak bu süreci daha doğru ilerlemek açısından önemlidir. İklimin ürüne uygun olması, ısıtma kaynaklarına olan yakınlık ve ekonomik rantabl bir kaynak temini, hedef pazara ve lojistiğe uygunluk gibi detayları önemlidir.

Ekilecek ürün ve sera sisteminin belirlenmesi

ekilecek ürün, ve buna uygun sera sistemi ve bu sisteme uygun üretim tekniğini belirlemek oldukça önemlidir. Özellikle bu alanda uzman kişilerin sizleri doğru yönlendirmesi sizlerin yatırımınızı doğru bir şekilde ilerletebilmeniz için çok önemlidir.

Gerekli ekipman ve uzman ekibin oluşturulması

üretim sürecindeki ekipmanların belirlenmesi, uzman ekibin temini de sürecin doğru yönetilmesi açısından hususidir.

Yatım teşvik ve destekleri

Günümüzde teşvik ve desteklemelerde gün gün değişmeler ve yenilikler olabilemektedir. Ve bundan en önemlisi projenin doğru sunulması ve kurumların ise detaylara direkt ulaşımıdır. Bu Süreci hızlandırdıgı gibi fırsatları yatırımcıların kaçımamasını sağlar.

eğer sizde bu konularda uzmanlarımızdan bilgi almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

iletişim: mehmetisler@greenhouse.org.tr